Aktualność "Nowe Okno Życia w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"
Z inicjatywy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i we współpracy z Głogowskim Szpitalem Powiatowym oraz parafiami pw. św. Mikołaja i św. Maksymiliana Kolbe w Głogowie powstanie 61. Okno Życia w Polsce.

Poświęcenie Okna Życia przy Powiatowym Szpitalu w Głogowie odbędzie się 24 marca (w Narodowy Dzień Życia) o godz. 11.00. Uroczystego poświęcenia dokona Bp Tadeusz Lityński- Biskup Zielonogórsko-Gorzowski.

Matki nowonarodzonych dzieci, które przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życia, które skłaniają ich do zapewne trudnej i niewytłumaczalnej decyzji porzucenia swoich dzieci, będą miały możliwość bezkarnego i intymnego pozostawienia dziecka w bezpiecznym miejscu.

Jest to dzieło ponadwyznaniowe, w swej istocie humanitarne i wyprzedzające daleko idące konsekwencje pozostawiania nowonarodzonych dzieci w niebezpieczeństwie śmierci.

Caritas naszej diecezji powołała do istnienia już trzy takie Okna Życia w naszym województwie, w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze, Żarach. Do tej pory pozostawiono w nich sześcioro dzieci.

Natomiast same miejsca zostały przyjęte zarówno przez władze jak i mieszkańców z ogromną życzliwością i aprobatą.

W całej Polsce jest 60 Okien Życia, które uratowały życie 96 dzieciom.

DATA PUBLIKACJI: 2017-03-21 » Pozostałe aktualności
na górę