Aktualność "Przygotowania do nadchodzącej zimy"

W dniu 21 listopada 2017 r. pracownicy Caritas, Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz gorzowskiej Policji rozpoczęli działania związane z nadchodzącą zimą, ukierunkowanie na pomoc osobom bezdomnym.  W Gorzowie Wlkp. jest obecnie ok. 200 bezdomnych.

- Działania Caritas na rzecz osób bezdomnych trwają cały rok. Jednak zimą są one bardziej wzmocnione. W mroźne dni wspólnie ze Strażą Miejską jeździmy z gorącą herbatą
i ciepłą odzieżą na działku, pustostany czy dworce
– mówi Anita Łukowiak, koordynator
Akcji -2 stopnie - Zimowy czas jest szczególnie trudny dla tych osób, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o przekazywanie ciepłej odzieży, kurtek, rękawiczek, skarpet, butów, ale także śpiworów, koców itp.

Magazyny Caritas znajdują się w Gorzowie Wlkp., przy ul. Towarowej 6a (budynek przychodni, wjazd od ul. Fabrycznej 37) oraz w Zielonej Górze, ul. Dworcowa 21 i czynne są w godzinach  7.30 – 15.30.

DATA PUBLIKACJI: 2017-11-21 » Pozostałe aktualności