Aktualność "Diecezjalna Sieć Klubów Seniora w akcji!"
W ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 od marca 2018 r. rozpoczęliśmy działania na rzecz poprawy jakości i poziomu życia osób  starszych oraz zagospodarowania ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej.

Projektem objęte zostały Kluby Seniora w miejscowościach:

- Gorzów Wlkp. (parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego),

- Zielona Góra (parafia p.w. Miłosierdzia Bożego),

- Ośno Lubuskie (parafia św. Jakuba Ap.),

- Sulechów (parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego),

- Sulęcin (parafia p.w. św. Henryka),

- Maszewo (parafia p.w. św. Wojciecha),

- Nowa Sól (parafia p.w. Wniebowzięcia NMP),

- Otyń (parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego),

- Głogów (parafia p.w. św. Mikołaja),

- Gubin (parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej),

- Zwierzyn parafia p.w. św. Jana Chrzciciela),

- Lipie Góry (parafia p.w. św. Józefa),

- Tuplice (parafia p.w. Chrystusa Króla).

W ramach projektu dla osób 60+ odbywają się zajęcia gimnastyczne, artystyczne (warsztaty z rękodzieła, warsztaty muzyczne), zdrowego odżywiania (kulinarne),  animacji czasu wolnego i wolontariatu, jak również specjalistyczne prelekcje (psycholog, ksiądz, pielęgniarka, policja). Seniorów czekają również wspólne wyjazdy integracyjne czy wyjścia do instytucji kultury.

Informacje odnośnie realizacji projektu informacje będzie uaktualniać na bieżąco. Projekt zakończy się w grudniu 2018.

GALERIA ZDJĘĆ Z PROJEKTU TUTAJ

Seniorze! Jeśli chcesz spędzać aktywny tryb życia – zapraszamy! Informacji udzieli CI koordynator projektu. Dołącz do nas!

Projekt finansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Koordynator projektu:

Anita Łukowiak

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

ul. Towarowa 6a,  66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 600 987 748

DATA PUBLIKACJI: 2018-04-18 » Pozostałe aktualności