Aktualność "Mistrzostwa Polski w piłce ulicznej"

W dniach 12-13 maja 2018 roku na placu Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w Ulicznej Piłce Nożnej Środowisk Trzeźwościowych oraz Osób Bezdomnych.

Mistrzostwa są organizowane po raz czwarty w Zielonej Górze.

Z uczestników MP wyłaniana jest Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Meksyku.

Po raz pierwszy w 16-letniej historii Mistrzostw wystąpi drużyna z Zielonej Góry – Caritas Zielona Góra składająca się z zawodników Schroniska Aktywizującego Caritas oraz  Fundacji RONDO.

W trakcie Mistrzostw przewidziane są oprócz meczów o MP liczne atrakcje m.in. pokaz skoków na trampolinie, prezentacja zawodników Falubazu, animacja z Motomyszą, wata cukrowa  i malowanie buziek dla dzieci.

Ok. godziny 13.45 odbędzie się mecz Urzędnicy Urzędu Miasta - Uczestnicy Mistrzostw.

Program Mistrzostw:

18.  ZP Studzieniec

19.  MONAR Marianówek

20.  MONAR Milejowice

Zapraszamy na Mistrzostwa: Mieszkańców Zielonej Góry, kibiców, media oraz wszystkich, którzy chcą zobaczyć atrakcyjną imprezę i dobrze się bawić.

Mistrzostwa organizowane są z zaangażowaniem środków publicznych Miasta Zielona Góra, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz sponsorów prywatnych.

Piłka uliczna

Piłka Nożna Uliczna jest dyscypliną jakby wymyśloną specjalnie dla ludzi wykluczonych społeczne poprzez uzależnienie bądź też bezdomność. Można ją uprawiać niemalże w każdym miejscu, gdzie tylko możliwe jest rozstawienie boiska o wymiarach 15×20 metrów otoczonego bandami.

Dyscyplina ta jest uprawiana w ponad 60 krajach na całym Świecie. Co roku odbywają się Mistrzostwa Świata Osób Bezdomnych – Homeless World Cup.

Najważniejszymi jednak są idee, które przyświecają tym rozgrywkom. Z jednej strony osoby uzależnione i bezdomne biorące w nich udział dążą do zachowania abstynencji, pozytywnych zmian w swoim życiu, aktywizacji społecznej i zawodowej, z drugiej strony ważnym elementem jest pokazanie tych imprez jak największej liczbie widzów, którzy mogą zobaczyć, że osoby zagrożone wykluczeniem społecznym to nie tylko te kojarzone z wizerunkiem osób pijanych, brudnych, brzydko pachnących i agresywnych, ale są również wśród wykluczonych osoby z pasją.

Informacje n.t piłki ulicznej i tegorocznych Mistrzostw na stronie: pilkauliczna.pl

W imieniu wszystkich współorganizatorów (Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Stowarzyszenia „Joker”, Stowarzyszenia Reprezentacja Polski Bezdomnych)  zaprasza Stowarzyszenie RE-START z Zielonej Góry

Kontakt Caritas:

Roman Romanowski