Aktualność "Bieg Charytatywny Caritas za nami"

W dniu 10 czerwca 2018r. w Zielonej Górze odbył się I Bieg Charytatywny Caritas w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Bieg zorganizowała Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej we współpracy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej, Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej oraz Parafią pw. św. Alberta w Zielonej Górze.

Naszą imprezę objęli Honorowym Patronatem:

ks. bp Tadeusz Lityński Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego

Prezydent Zielonej Góry- Janusz Kubicki

Bieg był połączony z Marszem dla Życia oraz z festynem parafialnym; odbył się na trasie 5 km. Wzięło udział 44 biegaczy.

Zwycięzcy biegu:

Kategoria męska:

1.      Waloszczyk Bartłomiej czas 18:04

2.      Kogut Szczepan czas 18:29

3.      Kuriata Rafał czas 18:41

Kategoria żeńska:

1.      Kogut Ewa czas 23:39

2.      Tresenberg Agata czas 24:10

3.      Wawrzynowicz Edyta czas 25:06

Serdecznie gratulujemy!!!

Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy wzięli udział w naszej imprezie i cali i zdrowi dotarli do mety pomimo upału. Jesteście wielcy!!!

Bieg miał na celu wsparcie statutowej działalności Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzonego przez Caritas Diecezjalną już od ponad 20. lat, ale także promocję działań na rzecz cudzoziemców w naszej diecezji.

Opłaty wpisowe w kwocie 1145,00 zł zostaną przeznaczone na zakup środków czystości, obuwia, odzieży i bielizny dla cudzoziemców będących na terenie naszego regionu.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Sztabu Ratownictwa Medycznego w Zielonej Górze