Aktualność "Nabór do Programu Skrzydła na rok szkolny 2018/ 2019"

Zapraszamy do składania wniosków na nowy rok szkolny w ramach Programu Skrzydła.

Program Skrzydła został stworzony, aby pomagać dzieciom, które:

• nie mogą sie uczyć i odrabiać lekcji, bo nie mają zeszytów i książek
  • nie mogą skoncentrować sie na lekcji, ponieważ są głodne, a obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek
  • często chorują i opuszczają lekcje, ponieważ nie mają kurtki, czapki, spodni i butów na zimę
  • są zdolne i chcą się uczyć, ale bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności
  • marzą o tym, żeby kiedyś zostać „kimś” i wyrwać się z biedy, która ich upokarza
  • nie mogą wyjechać na wakacje ani wycieczkę szkolną, chociaż tak, jak inne dzieci są ciekawe świata i ludzi.

Wnioski prosimy nadsyłać do 7 września 2018r.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające sytuację materialną / zawodową / losową rodziny oraz dyplomy, opinie, zaświadczenia potwierdzające aktywność i sukcesy dziecka. Wniosek należy dostarczyć z podpisami Ks. Proboszcza.

Szczegółowe informacje u koordynatora:

Dominika Danielak

wolontariat.zg@caritas.pl