Aktualność "Kurs na opiekuna osób niesamodzielnych i zależnych - podsumowanie"

W od maja do września 2018 r. trwał Kurs na opiekuna osób niesamodzielnych i zależnych, którego celem jest zwiększenie wsparcia działań wolontarystycznych oraz podniesienie jakości usług opiekuńczych umożliwiających zaspokojenie specyficznych dla osób niesamodzielnych i zależnych, a w szczególności pomoc osobom niesamodzielnym i zależnym o ograniczonej samodzielności.

Projektem objętych zostało 10 osób z gm. Witnica i gm. Kostrzyn. Zadanie składało się z dwóch części: pierwszej - teoretyczno – ćwiczeniowej, gdzie uczestniczki poznawały m.in. zagadnienia z zakresu pielęgnacji chorego, towarzyszenia w chorobie czy wsparcia zewnętrznego osób potrzebujących ale również osób z ich otoczenia. Drugim etapem były praktyki oraz prace wolontarystyczne na rzecz osób wymagających wsparcia w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Gorzowskiego.

DATA PUBLIKACJI: 2018-09-04 » Pozostałe aktualności