Aktualność "Diecezjalny Dzień Skupienia Caritas 2018 już za nami"

Wspólnota Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przeżyła wspólnie kolejny Diecezjalny Dzień Skupienia. Odbył się on w sobotę 6 października na terenie Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Obecnych było blisko 200 wolontariuszy z 50 Parafialnych Zespołów Caritas.


Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej kawy i pysznego ciasta przygotowanego przez wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas z naszej diecezji.


Po wspólnej modlitwie różańcowej, odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Biskup Paweł Socha wspólnie ks. Stanisławem Podfigórnym- Dyrektorem Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz duszpasterzami Parafialnych Zespołów Caritas parafii: Trzciel, Gorzów Wlkp. Św. Józefa, Szprotawa Św. Andrzeja.


W kierowanym do nas Słowie podczas Eucharystii oraz konferencji, ks. Biskup podkreślał rolę cierpienia na podstawie historii życia Hioba. Mówił także o wielkiej mocy i wartości modlitwy różańcowej, szczególnie w okresie października. Bp Paweł przypomniał nam, że Chrystus przekazuje pomoc potrzebującym i ubogim, bo jest w nich obecny. Posługa Caritas to pośrednictwo w tej pomocy. Chrystus jest w nas, jest naszą motywacją do skutecznego, owocnego, a jednocześnie pokornego działania. Cytował także ks. Jana Twardowskiego w kontekście wartości prostoty modlitwy i wiary w Boga:


Dla ludzi prostych Pan Bóg jest prosty i prawdziwy,


A dla filozofów- garbaty i krzywy.

 


Po konferencji, wszyscy obecni zostali zaproszeni na posiłek. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami diecezjalnej Caritas, na którym omówione zostały wszystkie najważniejsze tematy i czekające nas w najbliższym czasie wydarzenia diecezjalne.


Dziękujemy:


ks. Marcinowi Kliszczowi - Kustoszowi Sanktuarium w Grodowcu; za gościnność, serdeczność i wielką życzliwość.


Wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas parafii pw. NSPJ w Żarach wraz z opiekunem- Ewą Grześkowiak- za oprawę muzyczną Mszy Świętej i radosną obecność.


A nade wszystko dziękujemy wszystkim obecnym w Grodowcu wolontariuszom Caritas posługującym przez cały rok w swoich parafiach na rzecz najbardziej potrzebujących- Wasza praca jest bezcenna i bardzo potrzebna.


Do zobaczenia  ZDJĘCIA TUTAJDATA PUBLIKACJI: 2018-10-08 » Pozostałe aktualności
na górę