Aktualność "Piknik pt. Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego"

W ramach Małego Dnia Zdrowia Psychicznego dnia 24 października 2018 r. odbył się piknik pt. Miej to z głowy, czyli jak dbać o kondycję zdrowia psychicznego.

Głównym celem imprezy była promocja profilaktyki zdrowia psychicznego. Podczas  trwania pikniku odbyły się warsztaty skierowane do studentów i wykładowców akademickich:

-          Profilaktyka zdrowia psychicznego – aspekt medyczny - mgr Anita Łukowiak, pielęgniarka

Zajęcia prowadzone były metodami warsztatowymi. Podczas zajęć można było skorzystać z pomiaru ciśnienia oraz porad odnośnie dbania o układ krążenia i układ nerwowy, jak również z porad dot. zapobiegania uzależnieniom i radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych.

 

-          Rola stresu w życiu studenta i wykładowcy - dr Anna Dobrychłop , trener, wykładowca akademicki

-    Zacznij od siebie, czyli o budowaniu poczucia własnej wartości – trener Agata Zawadzka, trener, wykładowca akademicki

           Trenerzy skupili  się na podniesieniu samooceny uczestników oraz sposobach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, w tym motywacja do działania i konstruktywna krytyka). Łączna liczba uczestników – 107 osób.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, upominki, jak również skorzystali z przygotowanego dla nich  poczęstunku. Zostali również zachęceni do wypełnienia narzędzia dot. kondycji zdrowia psychicznego  (zdrowiepsychiczne.org). Ponadto w holu uczelni wystawiony był punkt informacyjny.


Konferencja jest jednym z elementów projektu „Ocena kondycji psychicznej” realizowanego przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ze Szczecina na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w  ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020.
DATA PUBLIKACJI: 2018-10-25 » Pozostałe aktualności
na górę